Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Kiedy trzeba założyć instalację przeciwwilgociową?

Nowoczesna architektura stale się rozwija, proponując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Jeśli jednak stawiamy dom, jedna sprawa jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na parę typów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na których dom ma stać. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Głównym zastosowaniem, jakie mają instalacje przeciwwilgociowe, jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie podziemnych części domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe stosuje się, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir albo piasek. Kiedy jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, ale pod warstwą solidnych gruntów występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także są kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, jakie zapewniają instalacje przeciwwilgociowe, można wypisywać w nieskończoność. Wydaje się jednakowoż, że czasami jest to pomijana kwestia w trakcie planowania wzniesienia domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który gwarantuje jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje przeciwwilgociowe, kiedy grunt choć trochę tego wymaga. 
Budujesz dom? Sprawdź: ekipa budowlana | remonty lublin

Related Posts