Szafy na dokumenty z metalu

Każdy właściciel firmy musi zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę przechowywanie jakichkolwiek dokumentów w jego firmie powinno być robione w sposób bezpieczny. Przede wszystkim nie zagrażać bezpieczeństwu i interesom firmy. Szafy na dokumenty to idealny wybór tam gdzie przechowywane są dane wrażliwe.

Co mamy do wyboru na rynku?

Będąc właścicielem firmy ma się do wyboru kilka opcji różnego rodzaju produktów, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Przede wszystkim zachowania dobrego imienia firmy. Problemem byłoby stwierdzenie, że dokumenty wyciekły z firmy lub, że ktoś nimi dysponuje wbrew woli osób, których nazwiska się na nich znalazły. Co więc może wybrać szef dużej firmy posiadającej mnóstwo dokumentów chociażby osobowych swoich pracowników?

Szafy na dokumenty niejawne – klasa A

Są to metalowe szafy na dokumenty, które nie mogą zostać nikomu ujawnione (dostęp do nich wymaga spełnienia określonych warunków). W tych szafach klienci przechowują poufne dokumenty, pieczątki czy też cenne sprzęty firmowe oraz wszystkie produkty, które wymagają zwiększonego bezpieczeństwa. Szafy tego typu można kupić jako szafy 700, 900, 1000, 1200 i 1300 mm. Wybierając szafy certyfikowane ma się możliwość przechowywania także dokumentów w formacie A3.

Szafy ognioodporne

Szafy te są idealnym rozwiązaniem jeżeli interesuje nas rozwiązanie skupiające się na zapobiegnięciu kradzieży. Sprawdzą się też w przypadku kiedy nie chcemy, aby dokumenty spłonęły na wypadek pożaru. Oprócz szaf firma oferuje również sejfy. Warto dodać, że dużą zaletą tych szaf jest fakt, iż istnieje możliwość zamontowania w nich zamka szyfrowego lub też elektronicznego co znacznie zwiększy ich bezpieczeństwo.

Szafy pancerne

Ten typ szaf z pewnością nie przyda się w każdej firmie, ponieważ przechowuje się w nich dokumenty o klauzuli „tajne” lub „ściśle tajne”. Są one dostępne w wersji jedno lub dwudrzwiowej. Całość wykonana jest ze solidnej blachy stalowej, która jest odporna na włamania różnego typu.

Szafy z drzwiami przesuwnymi

Ten rodzaj szaf niestety nie zabezpieczona w odpowiedni sposób, zwracając uwagę na RODO, niemniej dobrze się sprawdzają jeżeli chodzi o przechowywanie artykułów biurowych różnego typu. Mając w biurze szafy tego typu bez problemu jesteśmy w stanie zachować większych porządek, a co za tym idzie znacznie uefektywnić swoją pracę.

Zawsze to dobry wybór

Jeżeli nie chcemy, aby dopadło nas RODO i sankcje finansowe, jakie mogą się wiązać z nieprawidłowym przechowywanie dokumentów to dobrze jest zastanowić się nad wyborem którejś z opcji związanych z szafami oferowanymi przez firmę Gaudia wyposażenia. Firma oferuje nie tylko dobrej jakości produkty. Przede wszystkim jest w stanie doradzić klientowi to, co dla niego będzie najlepszym rozwiązaniem. Tak, aby nie musiał on bez potrzeby wydawać swoich pieniędzy na rozwiązania, które w jego przypadku po prostu się nie sprawdzą.

Reasumując urządzanie biura, a przede wszystkim archiwum, w którym będą przetrzymywane wszystkie najważniejsze dokumenty biurowe związane nie tylko z danymi osobowymi pracowników ale przede wszystkim wszystkich istotnych informacji firmowych powinno się odbywać w dobrze dobranych szafach. Szafy te przede wszystkim powinny zapewniać bezpieczeństwo, dostęp do nich powinny mieć osoby upoważnione – przykładowo takie, które znają szyfry i kody dostępu do szaf. Dla wszystkich innych informacje powinny być niedostępne.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *