Krzesła biurowe – o czym musisz pamiętać?

Wybór odpowiedniego krzesła biurowego jest bardzo ważny, ponieważ w dużej mierze decyduje ono o wygodzie w miejscu pracy podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Krzesła biurowe powinny być ergonomiczne. Najpopularniejszy model to krzesło obrotowe na kółkach posiadające:

  • Regulowaną wysokość, nachylenie oparcia, podłokietniki.
  • Tylny łuk zapewnia wsparcie kręgosłupa lędźwiowego, uwalniając siedzącego od zmęczenia i bólu.

Kryteria wyboru krzeseł biurowych

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze krzesła, na którym pracownik spędza większość dnia?

Kryteria wyboru:

  • Komfort i wygoda. Przed zakupem konkretnej opcji należy sprawdzić wszystkie jej cechy. Regulacja oparcia ortopedycznego, obecność zagłówków, podłokietniki przyczyniają się do wygodnej pozycji pleców, rąk podczas pracy przy biurku. Jest to konieczne do zapobiegania problemom z kręgosłupem, szyją itp.
  • Jakość materiału do produkcji i wszystkich mechanizmów. Znane marki w trosce o swoich klientów oferują tylko wysokiej, jakości krzesła obrotowe, jest to gwarantem trwałości i odporności na zużycie.
  • Atrakcyjny wygląd. Oczywiście lepiej wybrać takie opcje, które idealnie pasują do wystroju wnętrza całego pokoju.

Jakie krzesła biurowe dostępne są na rynku?

Dobrym przykładem jest skórzany fotel przeznaczony do biura wykonany z grubej czarnej tapicerki często znajdujący zastosowanie gabinetach menadżerów i dyrektorów. Niezawodny mechanizm zapewniający możliwość swobodnego obrotu i ustawienia krzesła w odpowiednim położeniu. Taki element wyposażenia będzie zawsze wyglądał elegancko i solidnie. Można również kupić wygodne krzesło obrotowe dla pracownika, zapewniając mu wygodne miejsca pracy bez ponoszenia dużych kosztów.

Różnorodność ofert, powoduje, że krzesła biurowe można sklasyfikować zgodnie z ich przeznaczeniem w następujących grupach:

  • Prestiżowe – dla menedżerów
  • Niedrogie i trwałe – dla pracowników
  • Ortopedyczne
  • Do sal konferencyjnych.

Również w ofertach sklepów znajdują się krzesła biurowe dla odwiedzających, takie meble są używane w miejscach, w których klienci wypełniają dokumenty, piszą pokwitowania itp. Prawidłowe wyposażenie jest ważne dla budowania lojalności gości wobec firmy, więc powinno być wygodnie. W takim miejscu doskonale sprawdzi się krzesło, w którym zastosowano trójwymiarowe zagięcie tylnych nóg. Piękna eko-skóra, zdobione szwy, szerokie podłokietniki z podstawą z litego drewna to oddanie najlepszych tradycji retro. Takie solidne i niezawodne krzesło stanie się symbolem sukcesu firmy. Warto wiedzieć w czym możemy wybrać: https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe.

Najczęściej wybierane krzesła biurowe

Krzesło obrotowe wykonany w ciemnej tonacji. Tył posiada siatkę akrylową dla zapewnienia dobrej wentylacji. Siedzisko krzesła jest tapicerowane tkaniną syntetyczną odporną na ścieranie. Podłokietniki o zaokrąglonym kształcie zapewniają wygodę przy podpieraniu. Krzesło jest wyposażone w mechanizm regulacji wysokości siedziska. Taki model posiada mechanizm huśtawki z możliwością zablokowania oparcia w pozycji roboczej.

Innym częstym wyborem wyposażenia biura jest krzesło wykonane z nowoczesnych, wytrzymałych materiałów. Tapicerka to dobrej jakości tkanina syntetyczna, która pod względem komfortu dorównuje materiałom naturalnym. Plecy wykonane z siatki akrylowej o dużej przepuszczalności powietrza.

  Fotel biurowy o nowoczesnym designie i wygodnym kształcie oparcia z podparciem lędźwiowym. Tapicerka siedziska i oparcia wykonane z czarnej sztucznej skóry. Tył jest wyposażony we wkładkę z czarnej siatki. Krzesło posiada mechanizm wspomagający z regulowaną wysokością siedziska.

Po spędzeniu dnia na tak wygodnych a nawet komfortowych krzesłach, użytkownik nie będzie musiał martwić się bólem pleców. Modele przeznaczone do wyposażenia biura zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pracownik mógł pozostać przy biurku przez długi czas i nie odczuwać zmęczenia.