Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Co robić kiedy męczą nas chroniczne bóle głowy?

Ból głowy to trudność, która martwi wiele osób. Często zjawia się w najmniej oczekiwanym momencie i zostaje z nami na długie godziny. Co zrobić w sytuacji, gdy migrena nęka nas za często i paraliżuje prawidłowe funkcjonowanie? Najlepszym rozwiązaniem jest rezonans magnetyczny głowy.

Jakie kroki podjąć, w sytuacji gdy silny ból głowy staje się codziennością?

Po pierwsze i najważniejsze, nie wolno lekceważyć takich bóli. Dokładnie tak jak w przypadku większość dolegliwości, może to bowiem oznaczać zdecydowanie poważniejszy problem niż nam się wydaje. Lepiej w odpowiednim czasie zasięgnąć pomocy specjalisty a także pójść na wskazane badania. Częste bóle głowy mogą być pierwszym symptomem zdecydowanie poważniejszych chorób, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby usłyszeć takiej diagnozy. Dlatego tak ważna jest pomoc profesjonalisty, zwłaszcza kiedy mówimy o dolegliwościach w obrębie głowy. Najważniejsze jest to, aby od razu zacząć działać. Jakie kroki podjąć, gdy ból głowy w naszym przypadku nie ustępuje?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny to badanie nieinwazyjne i bezpieczne. Najważniejsze, że jest to badanie, podczas którego nie korzysta się z promieni rentgenowskich, których wielu pacjentów się boi. Jest także zupełnie bezpieczne dla kobiet w ciąży. Dlatego tak dużo osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w kwestii częstych migren, są kierowane na badanie rezonansem magnetyczny. Dzięki takiemu badaniu możemy ustalić przyczyny częstych migren a co za tym idzie – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Musimy pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, jest wykonywane w większości polskich miast, zarówno na NFZ jak i prywatnie .

Related Posts