Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Czy warto wybrać meble z metalu do salonu?

Urządzając salon niekiedy trudno jest zdecydować się na konkretne meble. Szczególnie że w sklepach dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale również materiały. Wciąż jednak niezwykle chętnie wybierane są meble z metalu. Chociaż kojarzone są one zwykle z nowoczesnymi wystrojami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane przy większości aranżacji, a dodatkowo mają mnóstwo zalet. Z jakich względów warto wybrać metalowe meble?

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony producenta metalowych mebli, firmy – Stalovnia.

Czy warto zdecydować się na metalowe meble do salonu do salonu?

Metalowe meble mają mnóstwo zalet, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Metalowe meble są bardzo wytrzymałe. Materiał rzadko ulega zniszczeniu, dzięki temu zakup metalowych mebli będzie doskonałą inwestycją na lata.
  • Metalowe meble są wygodne w czyszczeniu. Utrzymanie metalu w czystości oraz zachowanie odpowiedniej higieny nie jest skomplikowane. Nie są konieczne również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnowanie czy stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.
  • Metal może być wykorzystywany w różnych wnętrzach. Meble z metalu są uniwersalne, dzięki czemu sprawdzą się w różnych wnętrzach oraz można je zestawiać z różnymi tworzywami.
  • Metal wcale nie musi występować w jednym kolorze. Za pomocą malowania proszkowego meblom nadawane są różne kolory – przeważnie jest to czerń, biel, a także pastele czy intensywne czerwienie, błękity lub zielenie.

stolik z metalową ramą

W jakich stylach stosowany jest metal?

Metalowe meble nie stawiają praktycznie żadnych ograniczeń, a ze względu na funkcjonalność sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się tylko pomysłowość projektanta. Najczęściej jednak towarzyszą wystrojom w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Styl nowoczesny to między innymi duża prostota oraz brak wyszukanych dekoracji. Nieskomplikowane powierzchnie z metalu doskonale sprawdzą się więc w takim pomieszczeniu. Dużym atutem będzie też wielofunkcyjność mebli.
  • Minimalistyczne wnętrze charakteryzuje się dużą funkcjonalnością i praktycznością znajdujących się w pomieszczeniu mebli – nie ma mowy o zbędnych ozdobach czy dekoracjach. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzy się ze starymi fabrykami. Metalowe meble świetnie dopełnią wystroju, ponieważ są niepowtarzalne i proste.

Z czym łączyć metal w wystroju wnętrza?

Meble z metalu przeważnie wyróżniają się prostotą. Metal pięknie będzie prezentował się w towarzystwie naturalnego drewna – mowa tu szczególnie o gatunkach takich, jak akacja czy dąb. Meble z metalu często posiadają również szklane elementy – z pewnością doda to konstrukcji lekkości.

Related Posts