Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Czym są domy szkieletowe?

W budownictwie można spotkać coraz nowsze style. Jednym z ostatnich krzyków mody w tej branży są domki szkieletowe. Dotychczas kojarzyły się one przede wszystkim z letnimi rezerwacjami, w których ludzie spędzali wakacje.

Ale z rozwojem technologii, coraz więcej osób decyduje się na mieszkanie w takich domach całorocznie. Budowa domów szkieletowych zachęca do decydowania się na to rozwiązanie dzięki oszczędności czasu, pieniędzy i materiałów.

Obecnie coraz więcej producentów oferuje budowę tego typu domów. Poprawa jakości materiałów, sprawia, że w szybkim tempie każdy może mieć gotowy dom szkieletowy pod klucz.

Warto zatem wiedzieć co przemawia za tego rodzaju rozwiązaniem. Przy okazji można sobie odpowiedzieć na kwestię, czy dom szkieletowy realizuje nasze wymagania.

Czy domy szkieletowe są lepsze od murowanych?

Domki szkieletowe powstają opierając się o drewniany szkielet, do którego łączone są ściany, stropy i sufit. Pozwala to na zorganizowanie większości elementów odrębnie, dzięki czemu wszystko przebiega znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego stawiania domu.

By powstał dom szkieletowy pod klucz, cały(a) konstrukcja wiązana jest metalowymi kotwami do fundamentu lokum. Jest to przy tym najważniejszy punkt całej budowy. Należycie zamontowany szkielet zapewnia trwałość i bezpieczeństwo takiego rozwiązania.

Budowa domów szkieletowych, to kolejno instalacja poszczególnych części składowych domu do podstawy. Jest to zajęcie nieskomplikowane, jednak wymagające orientacji na detale.

Użycie gotowych elementów pozwala znacznie obniżyć koszty takiej budowy. Żeby stawiać domki szkieletowe nie trzeba angażować dużej liczby pracowników. Warto jednak skonsultować ten pomysł z ekspertami, którzy zapewnią pomoc w całym procesie.

Domy szkieletowe – wady i zalety

Zauważony wcześniej czas powstawania takiego domu jest jego wielkim plusem. Budowa domów szkieletowych trwa zazwyczaj 2-3 miesiące – bez porównania mniej niż stawianie domu murowanego.

Oprócz tego cena takich domów jest o wiele tańsza. Dodatkowo koszt całego projektu ustalona jest z góry – nie ma mowy o nagłych kosztach. Na cenę wpływa też mniejsza liczba pracowników zaangażowanych w realizację.

Energooszczędność to następny przymiot, który wyróżnia dom szkieletowy pod klucz. Konkretna izolacja zapobiega utracie ciepła i trzyma właściwą temperaturę wewnątrz. Ponadto nowoczesne domy szkieletowe często współgrają z pompami ciepła czy fotowoltaiką, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć koszty eksploatacji.

Żeby takie rozwiązanie mogło być trwałe konieczne jest dopracowanie wszystkich szczegółów. Istotny jest profesjonalizm wykonawców. Przy tego typu konstrukcjach każda drobnostka może wpływać na efekt końcowy.

Budowa domu szkieletowego – zadanie dla fachowców

By cały projekt miał ręce i nogi niezbędni są specjaliści. Szukając firm, które stworzą dom szkieletowy pod klucz trzeba dokładnie zbadać ich portfolio.

Warto również poszukać opinii(e) klientów i przeglądnąć już wykonane projekty. Budowa domów szkieletowych to dla różnych firm prawdziwa pasja, co widać po ich podejściu – trzeba jednak wiedzieć gdzie szukać.

Rozmowy z producentem wydają się najlepszą drogą, kiedy zainteresują nas domki szkieletowe.

Related Posts