Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Czym się kierować szukając specjalistyczny sklep ogrodniczy?

Obecnie prawie w każdym domu można spotkać rośliny. Nadają one wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Jednakże, żeby móc się nimi zachwycać przez długie lata, warto nie tylko zagwarantować im właściwe warunki, ale także zatroszczyć się o to, aby rośliny które kupujemy były odpowiedniej jakości z pewnego źródła. Kiedyś pragnąc zakupić roślinę czy to do domu, czy do ogrodu, można było znaleźć je w centrach ogrodowych, na ryneczkach ewentualnie można było odkupić od osoby prywatnej. Gdzie teraz warto znaleźć rośliny? Są one dostępne prawie wszędzie: w internecie, w marketach budowlanych, a nawet ogólnospożywczych, w szkółkach roślin. Często wybierając się na zakupy spożywcze można spotkać ciekawe okazy. Gdzie kupić najładniejsze rośliny do domu i ogrodu? Czy w marketach jest urozmaicony wybór gatunków i czy warto tam kupować? 

Rośliny do domu i ogrodu – o czym warto pamiętać?

Wybierając rośliny warto patrzeć nie tylko na ich ogólny wygląd i koszt, ale też na jakość. Aby bezproblemowo rosły i cieszyły nas pięknym wyglądem, po transporcie ze sklepu muszą się przyjąć w nowym miejscu. Przed wyborem warto mieć pewność, że roślina nie choruje, bądź nie ma pasożytów. Należy zwrócić również uwagę na to jak był podlewany – jeżeli ma bardzo mokrą ziemię, istnieje duże ryzyko, że  korzenie zgniły i wówczas nie da się go uratować. Z tego powodu niekiedy warto wydać więcej pieniędzy, aby mieć pewność, że wybrany okaz będzie zdrowo się rozwijał przez wiele lat. Z pewnością niezwykle istotną kwestią jest to, w jakim miejscu takie sadzonki będziemy kupować. Czy sadzonki zakupione w markecie budowlanym będą tak samo dobre, jak te z centrum ogrodniczego? Gdzie najlepiej kupować rośliny?

Kupno sadzonek w centrum ogrodniczym

Kupno roślin w profesjonalnym centrum ogrodniczym często jest odpowiednim pomysłem. Oprócz zdrowych, dobrej jakości sadzonek można tam skorzystać z pomocy profesjonalistów. Z pewnością doradzą oni w kwestii doboru roślin, które będą pasowały do warunków, które możemy im zapewnić. Co więcej, personel znający się na roślinach wie jak o nie odpowiednio zadbać i w odpowiednim czasie potrafi wychwycić wszelkie nieprawidłowości. Takim przykładem może być sklep ogrodniczy w Olsztynie –  bardzo znany i ceniony. W Abies Ogrody można znaleźć zdrowe sadzonki, oraz specjalistyczną poradę jak o nie dbać w domu. Ponadto warto tam także skorzystać z profesjonalnego planowania ogrodów, a następnie zakupić potrzebne, zdrowe okazy.

Zakup roślin doniczkowych w dużych sklepach

Teraz dużo marketów ma w swojej ofercie bardziej, bądź mniej rozbudowany asortyment roślin do domów i ogrodów. Kuszą one łatwą dostępnością, a także stosunkowo niską ceną. Idąc po zakupy spożywcze można przy okazji wybrać sobie jakiegoś kwiatka. Pozostaje zadać sobie pytanie – czy warto? Czy na pewno market jest nam w stanie zapewnić ładne i zdrowe okazy? Często takie rośliny ładnie wyglądają w sklepie, aczkolwiek po pewnym czasie od zakupu zaczynają więdnąć. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj powodem złe warunki transportu ze szkółki roślin do marketu. Taka wielogodzinna podróż w niskich temperaturach może znacząco skrócić żywotność takiej rośliny. Ponadto w dużych sklepach nie ma wykwalifikowanego personelu, który wie jak troszczyć się rośliny. Zazwyczaj efektem nieprawidłowego przechowywania kwiatów są pasożyty, które przyczyniają się do tego że sadzonka po kilku dniach w na sklepowych półkach marnieje. Co więcej warto być świadomym tego, że po przyniesieniu takiej rośliny do domu możemy przenieść szkodniki na nasze domowe okazy. Dlatego przed kupnem kwiatów w takich sklepach należy dokładnie się im przyjrzeć. 

Czy warto kupować rośliny przez internet?

Następnym miejscem, które należy wziąć pod uwagę wybierając rośliny jest internet.Teraz Obecnie wiele sklepów z roślinami oferuje wysyłkę swoich roślin do klientów. Na pewno zaletą jest to, że można w takim sklepie wyposażyć się w rzadko spotykane gatunki. Na pewno należy liczyć się z tym, że tak zakupione rośliny po dostarczeniu do naszego domu obumrą, ponieważ zaszkodzi im transport. Z tego powodu należy znaleźć odpowiednie sklepy internetowe z roślinami, które wiedzą jak bezpiecznie zapakować rośliny, aby jak najmniej uszkodzić roślinę. 

Related Posts