Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Dezynfekcja pomieszczeń – jak to robi profesjonalna firma?

Czy dezynfekcja, dezynsekcja i sterylizacja to to samo?

Dezynfekcja jest nagminnie mylona z dezynsekcją, kiedy tak naprawdę podobną mają jedynie nazwę, ale polegają na czymś całkowicie innym. Za pomocą pierwszego odkażamy rany, powierzchnie i pomieszczenia. Dezynsekcja natomiast jest walką z z owadami.

Przeglądając teksty i strony o dezynfekcji możemy znaleźć pojęcie sterylizacji. Ten proces stosowany jest w gabinetach lekarskich przy przyrządach medycznych i całkowicie usuwa drobnoustroje z przedmiotów, kiedy dezynfekcja tylko niszczy ich wegetatywne formy.

SpecjaliściFachowcy w zakresie dezynfekcji w mieście Warszawa to z pewnością Dezynsekcja i Deratyzacja Hanna Skowronek.

Fizyczna czy chemiczna dezynfekcja – która lepsza

Dezynfekcję możemy przeprowadzić metodami fizycznymi i chemicznymi.

Fizyczna metoda dezynfekcji wykorzystuje parę wodną w temperaturze 100-105°C. Można jej używać do odkażenia już oczyszczonego sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Przy zmniejszeniu ciśnienia pary wodnej wykorzystywana jest również przy odzieży.

Kolejna opcja wykorzystania metody fizycznej to skorzystanie z promieni UV (o długości 256nm). Niszczą mikroorganizmy występujące w powietrzu i na meblach. Polecane są do dezynfekcji pokoi, nie pojedynczych urządzeń. Tutaj polecamy zatrudnić fachowców, w Warszawie bez problemu zamówisz sprawdzoną grupę.

Korzystając z dezynfekcji chemicznej używamy środków bakteriobójczych. Należą do nich dla przykładu związki metali ciężkich, aldehydy i utleniacze.

Doskonałym przykładem użycia dezynfekcji chemicznej jest odkażanie skaleczeń wodą utlenioną, a także tak popularne w czasach koronawirusa dezynfekowanie rąk płynami antybakteryjnymi.

Kiedy powinniśmy zdezynfekować mieszkanie?

W czasach, kiedy panuje COVID-19 dezynfekcja kojarzy nam się z regularnym otwieraniem okien w pokojach gdzie przebywa więcej osób, myciem stołów i biurek środkami opierającymi się na alkoholu, oraz spryskiwaniem za ich pomocą klamek i obiektów, które są wielokrotnie ruszane.

Pamiętajmy, żeby dezynfekować mieszkanie nie tylko kiedy jeden z domowników zachorował na koronawirusa, ale także przy grypie, wszawicy, albo bardzo groźnej u psów parwowirozy.

Ale kiedy także warto odkazić mieszkanie?

Dobrze jest wyczyścić i zdezynfekować dom po zabraniu z niego ciała zmarłego. Kolejnym czynnikiem usunięcia mikroorganizmów jest moment, kiedy w domu mieliśmy pasożyty i nie chcemy ich ponownej inwazji.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dezynfekcję przeprowadził sam, musisz wtedy skupić się na kilku czynnikach. Ubrania powinieneś wrzucić do temperatury co najmniej 60°C, a pościel i ręczniki nawet do 90°C. Jeżeli nie masz takiej możliwości wykorzystaj specjalne artykuły do dezynfekcji prania. Odpowiednio dobrany detergent pozbywa się mikroorganizmów już przy 30-40°C. Pamiętaj, że w celu pozbycia się mikroorganizmów z talerzy i sztućców powinieneś włączać program w zmywarce na około 70°C.

Na koniec pamiętaj o regularnym otwieraniu okien i wyrzucaniu śmieci. Ważne jest również częste przecieranie wszystkich często dotykanych rzeczy. Z pewnością warto szczególnie sprawdzić klamki przy drzwiach i piloty od telewizora. Codzienne sprzątanie zaoszczędzi Ci pracy i dzięki temu mikroorganizmom będzie trudniej zatrzymać się w mieszkaniu na dłużej.

Czasem bardziej opłaca się zatrudnić ekipę do lepszego i mocniejszego zabiegu dezynfekcji. Koszt różni się w zależności od wielkości pomieszczenia, albo od miejsca zamieszkania. W Warszawie koszt może być wyższy niż w małej miejscowości, ale o wiele prościej jest uzyskać odpowiednią usługę.

Related Posts