Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Dlaczego psi fryzjer jest taki drogi?

W coraz większej liczbie miejsc można zauważyć salony realizujące zabiegi fryzjerskie dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny psów pojawiły się też nowe gałęzie ekonomii. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które zapewniają naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, należy wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w praktyce także kotami. Co więcej, jego praca nie polega wyłącznie na strzyżeniu, a niejednokrotnie na holistycznej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak tanie. Wynika to z kilku czynników, które tworzą finalną cenę wizyty.

Jakie zabiegi można wykonać u psiego fryzjera?

Psi fryzjer przede wszystkim zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Myje je i pozbywa się insektów z ich grzbietów. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i stylowe przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego cały wachlarz instrumentów, nieraz dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach trudnodostępnych. Psu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one usługom odkażania. Dokładne oglądnięcie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi w pełni oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych naleciałości.

Jednym z bardziej opłacalnych działań groomera jest przygotowywanie zwierząt na pokazy. Jest to przy okazji jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko dużo kosztują, ale też muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób.

Właściciele takich zwierząt, niejednokrotnie traktują je jako inwestycję. Wobec tego wożą je na pokazy. Na tego rodzaju wystawie pies musi wyglądać perfekcyjnie. Właśnie pod kątem takich wydarzeń przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby zamożne. To kolejny argument wyjaśniający stosunkowo wysokie koszty zabiegów u groomera.

Doświadczenie i wykształcenie kosztuje

Psi fryzjer powinien posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza teoretyczna z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki odpowiedniemu zapleczu groomer jest w stanie dogadać się z każdym czworonogiem.

Psie rasy potrafią różnić się od siebie diametralnie. W związku z tym od groomera oczekiwane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad każdym zwierzakiem. Jest to ważne, gdyż psy czesto są niezadowolone kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem konieczne jest ukończenie odpowiednich kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na przyswajanie wiedzy i doświadczenia, również sprawia, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać lepszej zapłaty.

Prowadzenie firmy też kosztuje

Komentując ceny danych produktów lub usług często zapomina się ważny czynnik jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Sprzęt do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi potrzeba opłacenia pracowników.

Marża, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od tego zarobku oczywiście trzeba odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę przytoczone argumenty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca rzeczywistość.

Related Posts