Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Drzwiczki – wyjątkowe zwieńczenie pieca

W ostatnich latach coraz więcej osób buduje piece z kafli jako wyjątkowy element wykończenia wnętrz, ale też dodatkowe ogrzewanie w zimne miesiące. Jest to zasługa wracającej mody na styl vintage. Takie konstrukcje zazwyczaj kojarzą nam się z dawnymi czasami, najczęściej z wnętrzem starych kamienic. Ostatnimi czasy coraz chętniej są one budowane. Tego typu konstrukcje stawiane są ze specjalnie wykonywanych kafli i z pewnością niektóre z nich można nazwać dziełami sztuki.

Oprócz pieców wykorzystywanych w pomieszczeniach, wiele posiadaczy działek w ogrodach buduje także wędzarnie, grille, oraz piece do wypiekania pizzy i chleba. Tego typu zabudowa również może okazać się wspaniałym dopełnieniem ogrodu, kiedy zadbamy o piękne elementy jak np. żeliwne ozdobne drzwiczki do grilla. Wybudowanie czy to pieca do pizzy czy wędzarni najlepiej zlecić profesjonaliście. Jest to relatywnie łatwa budowa, mimo to warto wiedzieć jak powinny być poprowadzone kanały. 

Wędliny własnego wyrobu – wędzarnia

Coraz więcej osób tęskni za tradycyjnym aromatem domowych wędlin. Niestety te produkowane przez sklepy mięsne nie przypominają naturalnych wyrobów naszych babć. Dlatego właśnie niezwykle popularne stały się piece wędzarniane w ogrodach, które oprócz swojej funkcjonalności mogą także ładnie się prezentować. Taka zabudowa na szczęście nie potrzebuje zbyt wiele przestrzeni, z tego powodu może się na nią zdecydować niemal każdy posiadający choć trochę wolnego miejsca na działce. Przed zleceniem budowy specjaliście warto przede wszystkim przemyśleć do czego dokładnie będziemy wykorzystywać piec? Inaczej wygląda wędzarnia do wędzenia dziczyzny, inna do ryb, a jeszcze inna do mięs zwierząt domowych jak np. świnie czy drób. Dlatego postawienie takiej konstrukcji należy zlecić zdunowi, który będzie umiał doradzić w najistotniejszych kwestiach. Oczywiście pięknym uzupełnieniem takiej konstrukcji będą drzwiczki do wędzarni, których wybór na rynku jest bardzo urozmaicony. Drzwiczki mogą być z kratką, szybką albo zupełnie zabudowane. Również decyzja w kwestii zdobień zależy tylko i wyłącznie od tego, jaką kwotą dysponujemy.

Piec chlebowy – gwarancja świeżego pieczywa

Nic nie smakuje tak dobrze jak osobiście upieczony chleb. A już na pewno zrobiony własnoręcznie i wypieczony w ogródkowym piecu chlebowym. Mając odrobinę przestrzeni w przydomowym ogródku warto zdecydować się na taką inwestycję. W piecu chlebowym poza standardowym pieczywem można piec też placki, a nawet pizzę. Tak jak w przypadku pieca do wędzenia, także budowę pieca chlebowego należy zlecić profesjonaliście, który posiada lata doświadczenia i wie jak powinny być poprowadzone komory. Na pewno tego typu zabudowa może zostać zbudowana w wersji podstawowej, a także rozbudowanej. Wszystko zależy od finansów jakie posiadamy i miejsca jakim dysponujemy. Taki piec może być wyposażony w dwie pary osobnych komór. Wówczas można dobrać osobno drzwiczki do pieca chlebowego, i osobno drzwiczki do pieca na pizzę. Także w tym przypadku zależne jest to od naszej wyobraźni i gotówki jaką dysponujemy. Na rynku można dostać drzwiczki zarówno zdobione droższe, jak i tańsze, proste.

Jak wygląda budowa różnego rodzaju pieców na własnej działce? 

Wędzarnia, piec do pizzy, chleba czy grill – są to piece, które można wykonać samodzielnie używając projektów dostępnych w sieci. Jednakże warto zadać sobie pytanie – czy warto? Konstrukcja pieca nie jest zbytnio skomplikowana. Ale żeby służył on nam długie lata,  nie pękał, a surowce były odporne na duże wahania temperatur, należy go zlecić specjaliście. Będzie potrafił on dopasować nam stosowną konstrukcję do naszych wyobrażeń, ale również dobierze materiały z których taki piec powinien być zrobiony. Zazwyczaj takie piece robione są na specjalne zamówienie, transportowane na miejsce w częściach i następnie składane. Na pewno cena zależy od samej konstrukcji, i użytych materiałów. Kolejnnym kosztem jest również transport, którego koszt zależy od odległości. 

Related Posts