Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Groomer – ostrzyż swojego pupila

W ostatnim czasie znacznie wzrosła(o) zainteresowanie rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko biegającym po podwórku. W obliczu tych zmian, rozrasta się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie żałują grosza na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla psów mają coraz lepszy jakościowo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z psami. Popularność zyskuje także strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy hit wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk otwiera się w kolejnych miejscach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Fryzjer dla psów – co oferuje?

Psi fryzjer Gdańsk specjalizuje się pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów występuje w różnego typu wystawach. Dzięki cyklicznemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze wyglądać.

Spolszczona nazwa: psi fryzjer nieco zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie tylko strzyżeniem, lecz również całościową pielęgnacją czworonogów. Stryżenie psów jest zatem jednym z kilku zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o czystość i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, ale też gruczołów odbytowych i płciowych. Psi fryzjer Gdańsk kontroluje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów tak naprawdę oferuje zabiegi, które można porównać do odwiedzin w spa. Pies po takim spotkaniu opuszcza salon groomerski w pełni odświeżony.

Choć niektórzy postrzegają usługi groomera jako fanaberię, to właściciele wypowiadają się pozytywnie.

Jak wygląda wizyta u groomera?

By być w stanie wyrobić sobie zdanie na ten temat, trzeba wiedzieć jak wygląda tego typu wizyta.

Przede wszystkim groomer musi charakteryzować się właściwym podejściem do zwierząt. Psy bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi wobec tego znaleźć nić porozumienia z psem.

Na podstawie informacji otrzymanych od właściciela dopasowuje on spektrum wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala również na dobór właściwych kosmetyków i instrumentów.

Następnie przeprowadzane są zaplanowane wcześniej zabiegi – zaczynamy od mycia. Strzyżenie psów jest łatwiejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do detali – czesze i trymuje czworonoga.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk stosuje środki pielęgnacyjne i odkażające.

Komplet zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę reprezentatywnie.

Jakie cechy powinien mieć psi fryzjer?

Z pewnością wizyta w salonie groomerskim jest dla zwierzęcia stresującym wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk cechować się musi odpowiednim podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i delikatny.

W tym fachu również bardzo ważne jest by ciągle się dokształcać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą kursy podnoszące ich kwalifikacje.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk trzeba ukończyć specjalny kurs. W jego trakcie przyszły fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat rodzajów psiej skóry i sierści oraz wykorzystywania narzędzi podczas pracy.

Related Posts