Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i jak go urządzić?

Pomieszczenia loftowe są czymś, co w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Coraz częściej spotyka się domy urządzone w stylu loftowym, które są zarówno użyteczne oraz mają świetny design. Jakie są cechy charakterystyczne stylu loftowego i w jaki sposób urządzić tego typu wnętrze?

Cechy charakterystyczne

Loft, zazwyczaj występuje również pod inną nazwą – styl industrialny. Czemu? Odpowiedź jest prosta – najistotniejszą oraz najbardziej charakterystyczną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które jest w pomieszczeniu ma za zadanie służyć do tego, żeby dobrze się mieszkało a każdy jej metr był w stu procentach spożytkowany . Szczególną uwagę zwraca się również na to, aby w mieszkaniu panował minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi przede wszystkim o to, aby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolory w niej panujące to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Oczywiście jeśli ktoś ma inną wizję to nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem własnych upodobań.

Jak urządzić loft po raz pierwszy?

Skoro wspomnieliśmy wyżej o kolorach zatem czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal i cegła to najbardziej charakterystyczne elementy, jakie spotkamy w stylu industrialnym. Przede wszystkim dlatego, iż są one uniwersalne i świetnie prezentują się we wszystkich połączeniach kolorystycznych – szczególnie z wyżej wymienionymi barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne,i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle określonych reguł, których trzeba przestrzegać. To przecież nasze mieszkanie, możemy poeksperymentować np. jedna ze ścian będzie miała inny kolor lub jeżeli posiadamy nieruchomość w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze mamy możliwość zostawić “gołą” cegłę. Mieszkanie ma być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; przede wszystkim funkcjonalność, później dopiero kwestie estetyki. Dobrze w tej sytuacji sprawdzą się meble wykonane z desek i metalu. Skromne rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najlepsze. Jak zostało wspomniane wyżej, chodzi głównie o to, aby pomieszczenia spełniały swoje najistotniejsze zadanie – były wykończone pod nasze potrzeby a także sprawdzały się na każdym polu, zarówno jako biuro jak i miejsce odpoczynku.

Related Posts