Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Jakie usługi świadczy firma sprzątająca?

Każda firma sprzątająca będzie miała trochę inną ofertę i wtedy będzie świadczyć różniące się od siebie usługi. Bardzo dużo zależy od tego jak duża jest firma i jakich posiada specjalistów oraz w jakim mieście się znajduje. Firma sprzątająca z Gdańska może mieć trochę różną ofertę niż taka, która ma siedzibę w małym mieście. Nie znaczy to jednak, że nie posiadają one takich samych cech. Czego więc możemy spodziewać się po firmie sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Do sprzątania jakich lokali możesz zatrudnić firmę sprzątającą?

Firmę sprzątającą najczęściej zatrudnia się do domów i biur. Często jednak możemy zobaczyć firmy, które proponują sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych, supermarketów a nawet terenów zielonych. Naturalnie zadania jakie robi się w mieszkaniu będą się trochę różniły od tych w hali produkcyjnej. Firmy, które sprzątają hale produkcyjne przeważnie zajmują się okresowym myciem okien i ścian, odkurzaniem rurociągów i utrzymywaniem czystych urządzeń produkcyjnych. Chodzi tutaj głównie o usuwanie smarów, pozostałości po klejach i pyłów. W halach produkcyjnych zazwyczaj obowiązkowa jest też impregnacja oraz dbanie o ciągi komunikacyjne i tym także zajmują się niektóre firmy sprzątające. W magazynach dla odmiany sprzątanie polegać będzie na odkurzaniu oraz myciu szaf.

Jeżeli chodzi o sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych to najczęściej jest to związane z bieżącym czyszczeniem podłóg i utrzymywaniem porządku w sektorach mięsnych, rybnych oraz piekarniach. Niezmiernie ważne jest tam to, że porządek musi być zgodny z normami HACCP.

Jak wygląda usługa sprzątania w mieszkaniach i biurach?

Firmy sprzątające w Gdańsku prawie zawsze oferują ogarnianie mieszkań i biur. Taka serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, jednak tradycyjnie zawiera odkurzanie, mycie posadzek, ścieranie kurzu i zanieczyszczeń z biurek, komputerów, lamp i innych mebli, a także sprzątanie i okażanie w ubikacjach oraz kuchniach. W domach dosyć często lokatorzy umawiają się na zrobienie prania, wieszanie oraz wyprasowanie go, a czasami tak samo w korporacjach jak i w mieszkaniach, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi oraz kaloryferów. Pojawia się również sytuacja, w której w zakresie obowiązków pracownicy tych firm dostarczają do lokali środki higieniczne takie jak ręczniki papierowe albo mydło.

Coraz częściej bywa, że firmy sprzątające z Gdańska wynajmowane są po skończonym remoncie. W takiej sytuacji zakres wykonywanych zadań różni się od tego na co dzień. Jest to niezmiernie czasochłonne zajęcie, które zazwyczaj wymaga zastosowania specjalnych środków chemicznych, dlatego o wiele prościej i szybciej jest zostawić to profesjonalnemu zespołowi sprzątającym.

Firmy sprzątające z siedzibą w Gdańsku zwykle oferują również sprzątanie klatek schodowych.

Co jeszcze może dla Ciebie zrobić firma sprzątająca?

Ostatnimi czasy spore firmy sprzątające rozpoczęły oferować sprzątanie terenów zielonych. Zazwyczaj zawiera ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników czy też odśnieżanie ulic oraz parkingów w miesiącach zimowych. Zakres prac zazwyczaj dogaduje się z klientem, ale często wchodzi w to również wywóz śmieci oraz pielęgnacja krzaków oraz drzew.

Niesamowicie często firmy sprzątające mają w swojej ofercie mycie murów oraz okien od strony dworu nawet jeśli nie da się otworzyć okien więc konieczne jest wykorzystanie profesjonalnego sprzętu.

Możemy spotkać się również z ofertą prania dywanów albo ochrony posadzek. Serwis ten nie jest wykonywany na co dzień więc wymaga dodatkowego umówienia się. Podłogi czasem są przez firmy sprzątające akrylowane albo polimeryzowane, co poprawia ich wytrzymałość oraz wydłuża żywotność.

Jak widać firmy sprzątające potrafią mieć niesamowicie duży wachlarz obowiązków i bez względu na to co chciałbyś zamówić to prawdopodobnie znajdziesz do tego ekipę w Gdańsku. Warto za każdym razem dowiedzieć się jakich środków chemicznych używa firma oraz doprecyzować zakres obowiązków, tak aby potem nie było żadnych nieporozumień. Taką rzeczą może być mycie okien, dlatego że zazwyczaj nie znajduje się w standardowej usłudze.

Related Posts