Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych

Międzynarodowe targi rolet i bram organizowane są regularnie co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to niezwykle ważne wydarzenie w tej branży gromadzące ponad 1000 wystawców z całego świata. Targi te odbywają się na 10 halach o łącznej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą edycję odwiedza ponad 65 000 gości ze 140 krajów. Wystawcy przedstawiają najnowsze rozwiązania w zakresie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi oraz wiele innych. Warto wiedzieć, że niektórzy producenci czekają z pokazaniem swoich najnowszych rozwiązań właśnie na targi w Stuttgarcie. Hale targowe ulokowane są w pobliżu lotniska i autostrady, co umożliwia uczestnikom na łatwe dotarcie na wydarzenie. Większość firm, które prezentują tam swoje produkty, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 prezentujących, aż 774 pochodziło spoza Niemiec.

Urozmaicony program ramowy targów jako gwarancja sukcesu

Rozkład wystawy rozpoczyna wręczenie nagrody za Innowacyjność. Kolejnym punktem rozkładu są pokazy Młodych Talentów, oraz R+S Update, Forum Bram i Drzwi, prezentacja Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki pomocy organizacji partnerskiej zorganizowane zostały również warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Warto zaznaczyć, że program ramowy wzbogacono o dodatkowe wydarzenia skierowane do konkretnych grup docelowych. Niewątpliwie wystawy w Stuttgarcie są sposobnością do pogłębienia specjalistycznej wiedzy i wymiany doświadczeń ze specjalistami w obrębie rolet okiennych, markiz, czy drzwi. Plan jest starannie zaplanowany, aby jak najdokładniej odpowiedzieć na potrzeby rynku. Zainteresowani mogą na żywo zapoznać się z innowacjami w branży, a także przyjrzeć się rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej czy automatyzacji.

Najnowsze wydarzenia w organizacji targów?

Ubiegła edycja targów miała miejsce w 2018 roku. Zaplanowano wtedy miejsce na halach tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał znacznie więcej przestrzeni wystawienniczej. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły pokazywać swoje nowości, ponadto w Rothausapark miały miejsce wystawy specjalne dedykowane zwłaszcza tej branży. Współczesne rozwiązania w branży są na tyle elastyczne, że można je zastosować niemal w każdych rozwiązaniach architektonicznych, oraz wyróżniają najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i wyjątkowym wzornictwem. Z całą pewnością godny uwagi jest także dział „Smart Home”, na którym zorganizowano wiele wykładów a także dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od systemów antywłamaniowych, architekci oraz kupujący. Na każdy dzień targów zaplanowano inny temat przewodni taki jak:

  • komfort,
  • zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż nowych rozwiązań.

Umożliwiło to szczegółowe omówienie każdego tematu. Nie zapomniano także o kwestiach sprzedaży najnowocześniejszych rozwiązań w branży. Na wystawie w 2018 roku po raz pierwszy odbył się międzynarodowy kongres Automatic Doors. Wydarzenie to jest na pewno okazją do wytyczenia określonych ścieżek w branży. Przykładem mogą być rolety, które są znacznie szybsze, wymagają mniej obsługi oraz są inteligentne. W chwili obecnej rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają również efektywność energetyczną domów. Również bramy nie pozostają w tyle pod tym względem. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie napędów są również bardziej komfortowe. Niewątpliwie ważnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i zabezpieczenia przed zadymieniem. Jeśli chodzi o zabezpieczenia przeciwsłoneczne, to w tym dziale zaprezentowano nowoczesne wzornictwo w zestawieniu z nowoczesną techniką. Na pewno i w tym przypadku nie pominięto niezwykle ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Obecność polskich producentów na targach 

Targi w Stuttgarcie są na pewno wydarzeniem międzynarodowym, dlatego nie mogło zabraknąć na nich najważniejszych polskich producentów rolet, drzwi i markiz. Na targach, które odbyły się w 2018 roku przybyła liczna grupa polskich dziennikarzy, odwiedzających czy producentów. Swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań pokazało wówczas aż 39 polskich firm.

Targi w 2021 roku zostały przeniesione

Targi w 2018 roku odniosły ogromny sukces, zdecydowanie przewyższając oczekiwania organizatorów, głównie dzięki zwiększeniu powierzchni wystawowych. Kolejna edycja została zaplanowana 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi zostały odwołane przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja targów zaplanowana została na początku 2022 roku. Po intensywnych dyskusjach z najważniejszymi producentami, partnerami targów a także ze stowarzyszeniami branżowymi podjęto tę decyzję. Pomimo tego w zaplanowanym czasie miała miejsce elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby branży stworzono bezpieczną platformę, która pozwoliła na wystawcom swobodny kontakt online. Pozwoliło to na wymianę informacji pomiędzy producentami i gośćmi.

Targi dla zwiedzających – wyjazd

Targi w Stuttgarcie od dłuższego czasu szczycą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem zwiedzających. Jest to ważne wydarzenie dla osób śledzących najnowsze technologie w zakresie osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi i wielu innych. Regularnie co trzy lata producenci z wielu krajów spotykają się, żeby zaprezentować innowacyjne rozwiązania w branży. Mimo wszystko wyjazd na takie wydarzenie może być problematyczny, dlatego można skorzystać z oferty firm organizujących tego rodzaju wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i wystawca. Dzięki temu można mieć pewność, że najdrobniejsze szczegóły wyjazdu będą dobrze zaplanowane od a do z. Dzięki temu producent może skupić swoją uwagę na zaprezentowaniu wyrobów, a nie na planowaniem transportu czy noclegu.

Related Posts