Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Najczęstsze fakty i mity o klimatyzacji

Gdy wraz z nadejściem gorących dni praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto zapoznać się z ofertą producentów klimatyzacji. Ta metoda ma coraz więcej zwolenników w regionie miast takich jak Sochaczew czy Skierniewice. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze namnożyło się naokoło tej kwestii wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś rozprawimy się z tymi najczęściej powtarzananymi.

Informacje zaczerpnięte od firmy clim-rem.pl.

Klimatyzacja a wzrost rachunków

Jeśli boimy się wzrostu rachunków za energię, warto rozpatrzyć klasyfikację zużycia energii. Najlepsze klimatyzatory osiągają klasę A+++. Najnowsze klimatyzatory z inwerterem dostępne w Skierniewicach wykorzystują o 30% mniej energii niż popularne urządzenia. Na rynku dostępne są również urządzenia z funkcją automatycznego dostosowywania trybu pracy, w wyniku czego nie będziemy się zamartwiać wysokimi rachunkami. 

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja poprawnie eksploatowana nie ma szkodliwego wpływu na nasze zdrowie. Dodatkowo dostępne modele oferują tryb filtrowania powietrza, za co będą szczególnie wdzięczni alergicy. Żeby tak było, powinniśmy zawsze pamiętać o regularnym przeglądzie naszego urządzenia. Warto to powierzyć to dobrej firmie. Aby uniknąć przewiania i czuć się świetnie, temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 5-7 stopni od tej na zewnątrz.

Klimatyzatory są bardzo głośne 

Paręnaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były wyjątkowo głośne, ale od tamtego czasu wiele się poprawiło. Producenci znacznie unowocześnili swoje urządzenia. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki układu łopatek wentylatora potrafią pracować ciszej niż 19 dB. Informację o głośności pracy możemy też wyczytać z etykiety energetycznej na urządzeniu lub zapytać eksperta.

Related Posts