Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Nowoczesne schody Gdańsk – trendy 2021

Schody to podstawowe rozwiązanie stosowane w budynkach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość swobodnego przemieszczania się między przestrzeniami. Istotna jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, lecz nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś przedstawimy ci aktualne trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak by nowoczesne schody świetnie komponowały się w twoim wnętrzu. Znajdziesz tu podstawowe informacje o najbardziej popularnych rodzajach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego mieszkania.

Schody w stylu minimalistycznym

Kiedy w twoich wnętrzach panuje minimalizm, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których budowa jest wyjątkowo uproszczona. Najlepiej sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – na przykład taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni masz całkowitą dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać także z niemałej oferty płytek. Najmodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie dopasowanego kolorystycznie do tworzywa wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to świetne tło dla twoich schodów, same schody nie będą przytłaczały swoim rozmiarem. 

Tradycyjne schody w nowoczesnej aranżacji – schody na zamówienie Gdańsk

Powierzchnię pod schodami można zaprojektować na wiele sposobów. Istotne będzie to szczególnie w mniejszych przestrzeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. By ta przestrzeń dobrze nam służyła, dobrze jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, by pył i piasek nie dostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod schodami. Istotne jest również połączenie barierki ze stopniami, zastosowanie szklanej płyty umocowanej bezpośrednio do stopni zamiast tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Jak wiadomo schody poza swoją najważniejszą funkcją są istotnym punktem każdego wnętrza. Zważywszy na swoją kubaturę, a także połączenie dwóch przestrzeni, mocno skupiają na siebie uwagę. Schody są zatem ważnym elementem każdego wnętrza i dlatego należałoby dłużej zastanowić się nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie dopasować wybór schodów do swojego pomieszczenia warto zdecydować się na schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: www.stolmark.pl

Related Posts