Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Okna z drewna czy z plastiku?

Jakie okna wybrać?

Okna drewniane są uważane za okna starego typu, jakie powinno się powymieniać na okna nowoczesne. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Tak, choć nie do końca. Można obecnie zauważyć wyraźny wzrost popytu na okna z drewna. Czy to właściwy wybór?

Konstrukcja i praktyczność w użyciu

Okna drewniane same w sobie nie są złe, lecz gdy stawiamy na tego rodzaju zastosowanie, ma to związek przede wszystkim z osobistymi upodobaniami estetycznymi. Okna wykonane z drewna potrzebują bowiem o wiele więcej zabiegów pielęgnacyjnych, by zawsze były w nienagannym stanie i chociaż oferują całkiem niezłe funkcje na przykład w przypadku szczelności i izolacji cieplnej, są one drogie jak na swoje możliwości.

Mądrzejszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są okna plastikowe, a czasami też okna z aluminium, chociaż to jest osobny temat. Okna plastikowe są niedrogie i dobre, a jeśli potrzebujemy większej estetyki, ponieważ nowatorski minimalizm zwykłych okien nie odpowiada, można zastosować okna ze specjalnymi okleinami przypominającymi drewno. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązań podnosi koszt okna tylko w stopniu minimalnym.

Chcesz wiedzieć więcej na temat okien? Sprawdź na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki lub: okna Pruszków

Related Posts