Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Parkiet czy panele? Minusy i zalety tych rozwiązań w Twoim domu

Szeroki wybór

Bardzo istotną rzeczą w trakcie urządzania domu lub mieszkania jest na pewno wybór podłogi do poszczególnych pokoi. Typów jest bardzo dużo, zaczynając od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Najbardziej wymagające osoby, które w szczególności uwielbiają tradycyjne rozwiązania, z pewnością skupią się jednak na drewnianych podłogach. Najczęściej jest się wtedy przed dylematem: skusić się na parkiet czy panele?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i zalet obu opcji, trzeba położyć ogromny nacisk na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to podstawa odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi stopami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie bardziej kosztownym, ale przy tym bardzo wytrzymałym. Cena paneli może być trochę bardziej optymalna, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz tego, że panele są o wiele mniej wytrzymałe, przez co mogą starczyć na kilka lat mniej. Warto więc podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie mamy na ten zakup i oczekiwań w kwestii wyglądu oraz trwałości. Należy również wiedzieć, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym się znajduje.

Related Posts