Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Pompy ciepła – komu polecamy?

Na pewno pompy ciepła słupsk i ich popularność stale rośnie. Ten sposób ogrzewania jest ekonomiczny i ekologiczny, co bardzo przekonuje Polaków do używanie ich. Parę lat wstecz w naszej ojczyźnie było kupionych 56,5 tysięcy takich pomp. Eksperci z organizacji technologii pomp ciepła {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła które służą do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Pompy ciepła – komu polecamy?

W sklepach jest kilka typów pomp ciepła. Niżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co warto o tym wiedzieć?

Bez wątpienia przez stałą dostępność wody możemy w normalny sposób funkcjonować każdego dnia. Często w tym celu konieczne jest użycie pompy wodnej, która ją doprowadzi do domu oraz ogrodu. W sklepach odszukamy dużo rodzajów tych urządzeń. Pompy wodne mają zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, używa się ich na przykład do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej czy też brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych. Niemniej jednak o pompy powinno się dbać, a także trzeba liczyć się z tym że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co warto o tym wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są też pompami gruntownymi, stanowią ciekawą alternatywę. Stosuje się je wtedy, gdy woda znajduje się dość wysoko natomiast instalacja wodociągowa ma być zamontowana tanio. Takie pompy samozasysające są bardzo chętnie wybierane są do zasilania domków letniskowych, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Dodatkowo wydajniejsze modele śmiało mogą być wykorzystywane też w celach przemysłowych czy do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu. Pamiętaj, żeby odpowiednio o nią dbać i ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być konieczny.

Powietrzna pompa ciepła – co warto o tym wiedzieć?

Popularność pompy tego typu rośnie, gdyż na starcie nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Ich źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Można je podzielić na to typu powietrze-powietrze czy też powietrze-woda. Pompę powietrzną można wykorzystywać w każdych warunkach. W takim wypadku konieczne będzie wyposażenie nieruchomości w dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie wspomagało pracę pompy albo ją zastępowało wtedy, kiedy różnice temperatur w środku będą największe. Zalecane jest łączenie takiej pompy ciepła z układami niskotemperaturowymi.

Related Posts