Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Postaw na podłogi z drewna renomowanych firm

Po wybudowaniu domu przychodzi czas na urządzanie wewnątrz. W takiej sytuacji jednym z istotniejszych wyborów z jakimi styka się właściciel jest wybór dobrej, długotrwałej podłogi. Warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele lat i opłaca się postawić na jakość i trwałość na pierwszym miejscu. Podłoga poza trwałością powinna być bezproblemowa do czyszczenia, a jednocześnie sprawiać, że wnętrze stanie się przytulne. Są to przyczyny, dla których należy wybrać podłogi z drewna. Ten rodzaj podłóg warto także zastosować w kuchni, oczywiście nie zapominając o odpowiedniej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi można także drewno zaimpregnować właściwymi preparatami. Jest to dobre rozwiązanie dla osób kochających drewno, a nie przepadającymi za typowymi płytkami. Nie ma znaczenia czy mieszkamy w małej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Można znaleźć wartego zaufania producenta podłóg z drewna, charakteryzujących się pięknym wyglądem i dużą trwałością. Renomowani producenci posiadają najwyższej jakości materiały, które będą cieszyły oko przez wiele lat. Gdzie szukać idealnych podłóg drewnianych? Jakiemu producentowi zaufać??

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdyni

Boen – wieloletnia tradycja

Firma Boen jest wytwórcą podłóg z drewna mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej korzenie sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, mający swoje filie w ponad 50 krajach świecie. Jednym z najpopularniejszych wyrobów tego przedsiębiorcy jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, oraz projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen ma bardzo rozbudowaną gamę kolorystyczną od jasnych, do prawie czarnych. Wybór jest urozmaicony, również w przypadku odcieni. W ofercie są podłogi olejowane, a także lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która zdobyła wiele nagród dzięki wykończeniu innowacyjnym lakierem. 

Lider innowacyjności -Tarkett

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował gałąź podłóg drewnianych, a to dzięki desce Lindermana. Jest to połączenie parkietu, oraz parkietu posiadającego wiele warstw. Użycie tej metody pozwala na zapobieganie kurczeniu się drewna, co jest normalnym procesem. Tarkett jest posiadaczem zakładów produkcyjnych niemalże na całym świecie, co stawia go na pozycji lidera w świecie drewnianych podłóg. W swoim asortymencie producent umieścił poza podłogami z drewna również winylowe i laminowane. Kiedy nie można zastosować desek o standardowej grubości, Tarkett wprowadził do swojej oferty deskę fornirowaną. W ofercie tej firmy jest dużo opcji kolorystycznych od niemal białych, aż po prawie czarne. 

Abaro ekologiczne rozwiązania

Ten renomowany producent podłóg drewnianych w swojej ofercie ma również rozwiązania, które szczególnie przypadną do gustu osobom ceniących sobie troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje produkty impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami pozyskiwanymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro oferuje również szeroki wybór kolorów, szerokości deski, oraz grubości. Producent zaprojektował dwie główne linie produktów- klasyczną i Old Collection. Linia klasyczna charakteryzuje się wykończeniem z użyciem nieszkodliwych dla zdrowia wosków roślinnych. Idealnie impregnują drewno, a jednocześnie pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym użytkownikom podłóg stosować prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie ubytki we własnym zakresie. Seria Old Collection to linia podłóg ręcznie postarzanych, które na końcowym etapie procesu produkcji impregnowane są trwałymi olejami. Zastosowane składniki są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku każda partia desek ma swój jedyny, niepowtarzalny wygląd. Nie ma dwóch identycznych partii. Seria ta może także nieznacznie zmieniać swój kolor aż do sześciu miesięcy po montażu. 

Dąbex – firma rodzinna z tradycjami 

Dąbex jest wiodącym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna z niemal 60 letnią tradycją. W swojej ofercie posiada zarówno parkiety lite, jak i parkietowe czy przemysłowe. Przedsiębiorstwo może również poszczycić się wyjątkową dbałością o środowisko, szczególnie troszcząc się o równowagę lasów. Drewno, które wykorzystywane jest do robienia podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej zaburzający   równowagę leśnego ekosystemu. Producent posiada ofertę rozbudowanej gamy kolorystycznej drewna, oraz ma w swoim asortymencie produkt robiony na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga robiona na specjalne zamówienie, przez co okres oczekiwania na gotowy produkt może się nieco wydłużyć. Poza tym wyjątkowym produktem do wyboru jest także parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, oraz deska dwuwarstwowa.

Jawor parkiet – polski producent podłóg

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej oferta wyróżnia się dużym wyborem parkietów i desek dwuwarstwowych, które są szczególnie odporne na odkształcenia. Aby zapewnić świetną trwałość swoich wyrobów, producent nakłada na swoje deski aż osiem warstw lakieru, albo trzema warstwami olejowosku. Podłogi tego producenta charakteryzują się niezwykłą trwałością, oraz troską o najmniejszy szczegół. 

Kaczkan – lider w deskach dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego flagowym produktem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie posiada szeroką gamę kolorystyczną, a także różne wykończenia. Firma szczególnie dba o poszanowanie środowiska naturalnego, jednocześnie stawiając na najwyższą jakość swoich produktów. Drewno, które jest pozyskiwane do wytwarzania podłóg spełnia najważniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, oraz ma wszystkie certyfikaty wymagane przez UE.

Related Posts