Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Rekuperacja – na czym polega i jakie są jej zalety?

Rekuperacja staje się coraz popularniejsza w rejonie Gdyni i całego Trójmiasta. Do wzrostu powodzenia przyczynia się rozwój technologii budowlanych. Kiedy nowe budynki są coraz lepiej izolowane, powszechnie stosowane są szczelne okna, wymiana powietrza pomieszczeniu staje się problemem. Przeczytaj, jakie są zalety rekuperacji i sprawdź, jaka jest zasada jej działania.

Na czym polega rekuperacja?

Najbardziej intuicyjną rzeczą, jaką robi większość ludzi, jest otworzenie okien. Wiąże się to jednakże z dużą stratą temperatury w pomieszczeniach wietrzonych w ten sposób. Dochodzi do tego hałas oraz zanieczyszczenia z zewnątrz uciążliwe dla osób z alergią, zwłaszcza kiedy chodzi o wielkie miasto takie jak Gdańsk lub Gdynia. Rekuperacja to technologia wentylacji nawiewno – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Dzięki wirnikom czyste chłodne powietrze, które jest zasysane do wnętrza zostaje ocieplone dzięki energii pobranej z powietrza, które zostało wyciągnięte z pomieszczenia. Proces ten odbywa się cicho oraz przy minimalnym użyciu prądu.

Dlaczego warto postawić na rekuperację

dużą zaletą rekuperacji jest kwestia oszczędności. Rekuperacja pozwala na oszczędność na opłatach za ogrzewanie nawet do 70%, dzięki temu, że nie wytraca się ciepło podczas wymiany powietrza w pomieszczeniach. Dzięki użyciu filtrów masz możliwość cieszyć się świeżym powietrzem bez nieprzyjemnych zapachów czy hałasu. Jest to także wysoce ekologiczne rozwiązanie. Bez rekuperacji domy ekologiczne czy też pasywne nie mogą prawidłowo działać. Największym plusem rekuperacji jest jednak jej pożyteczny wpływ na samopoczucie, dzięki świeżemu powietrzu o optymalnej temperaturze i wilgotności poczujesz się lepiej, Twój sen stanie się lepszy, zwiększy się Twoja koncentracja, ciało i drogi oddechowe będą odpowiednio nawilżone, a alergicy dostaną wolne od pyłków powietrze.

Montaż rekuperacji

Aby rekuperacja działała bez zarzutu, konieczny jest dobry projekt techniczny i profesjonalny montaż. Warto skorzystać z usług fachowej firmy oferującej usługi na terenie Gdyni. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się zdrowym powietrzem przez długi czas.

Źródło: Ecosynergia

Related Posts