Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Szafy ze sklepu czy na indywidualne zamówienie?

Nie sposób nie zgodzić się, że szafa to jeden z najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w każdym domu. Dlatego warto zdecydować się na taką, która spełni wszelkie wymagania domowników. Szafa powinna być nade wszystko funkcjonalna, ale również dobrze się prezentować i nie zajmować zbyt wiele miejsca. Czy lepiej w związku z tym zdecydować się na gotowe szafy czy szafy na wymiar?

Szafy na wymiar rozwiążą Twoje problemy

Nade wszystko kluczowym czynnikiem, który znacznie wpłynie na tę decyzję, jest rozmiar pomieszczenia i jego charakterystyka. Najbardziej niewdzięcznie jest w przypadku mniejszych pokoi – w takiej sytuacji doskonale zdajemy sobie sprawę, że liczy się każdy metr kwadratowy. W związku z tym należy zaplanować zakup szafy niezwykle szczegółowo, aby później nie żałować. Oczywiście można nieustannie odwiedzać kolejne sklepy meblowe w poszukiwaniu czegoś, co spełni wszystkie twoje oczekiwania, ale tutaj pomocą służą szafy na wymiar.

Owszem, jest to wyjście nieco droższe od gotowej szafy, ale szafy na wymiar charakteryzują się tym, że można je wpasować w zasadzie w każde miejsce. Niezależnie od tego, jak Twoje mieszkanie jest małe, szafy na wymiar zagwarantują, że oszczędzisz niezwykle dużo miejsca i będziesz cieszyć się wygodą użytkowania oraz znakomitą funkcjonalnością tego mebla.

Znajdź dobrego fachowca

Szafy na wymiar wymagają długich konsultacji z fachowcem, który powinien nade wszystko na własne oczy zobaczyć i zmierzyć miejsce, w którym chcemy umieścić szafę, a sam czas produkcji trwa często nawet parę tygodni. Mimo to warto się tego podjąć i zapłacić nieco więcej, aby cieszyć się ogromną wygodą podczas codziennego użytkowania szafy na wymiar. Wielu specjalistów oferuje również ze wszech miar interesujący wygląd proponowanych mebli.

Warto poświęcić więcej czasu, by znaleźć doświadczonego firmę stolarską. Dzięki temu zyskamy szafy na wymiar, które posłużą nam przez wiele lat. Zwłaszcza w okolicach dużych miast, takich jak np. Gdańsk, jest ich na prawdę dużo.

Szafy robione na wymiar są świetną możliwością do nieszablonowych miejscówek, niewielkich pokoi, sypialni a także holu. Wszędzie tam, gdzie odczuwasz potrzebę całkowitego wykorzystania wnęki możesz zamontować szafę na wymiar. Bardzo ważne jest jednak prawidłowe jej skomponowanie. Źle zrobiona szafa na wymiar będzie zmorą lokatorów.

W firmie Skamo – szafy na wymiar zlecisz wykonanie szafy na lata.

Szafa na wymiar czy tradycyjna – którą wybrać?

Szafa na wymiar sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest niestandardowych rozmiarów. Przykładowo to może być skośny sufit albo miejsce pod schodami. Pomyśl o takim rodzaju szafy jeśli masz mało miejsca i planujesz mieć szafę pod sam sufit, tak aby całkowicie spożytkować wolną przestrzeń. W dodatku szafa zaprojektowana na wymiar jest idealna do stworzenia każdego typu spiżarni oraz garderoby. Utwórz ją także kiedy posiadasz w domu jakąś wnękę. Pewnie nie zagospodarujesz jej w żaden inny sposób, a będziesz mieć dużo dodatkowego miejsca do gromadzenia rzeczy. W takiej szafie dobrze się przechowuje nie tylko ciuchy i buty, ale także chemię gospodarczą, zapasy żywności lub sprzęty takie jak suszarka oraz mop.

O czym pamiętać projektując szafę na wymiar?

Szafę na wymiar możemy zaprojektować sami albo możemy zapłacić za to architektowi. Możesz naszkicować początkowy pomysł na kartce, ale istnieją również dedykowane do tego programy komputerowe, które uproszczą Ci zrobienie projektu Twojej szafy.

W zależności od miejsca, w jakim chcesz ją ulokować, ale również od tego, jakie rzeczy będziesz chciał w niej przechowywać, szafa będzie mieć różne wymiary.

Jeśli szafa ma stanąć w holu i planujesz w niej trzymać sprzęt AGD taki jak odkurzacz albo mop – zaprojektuj ją trochę głębszą, zamontuj mniejszą ilość półek, ale zrób je większe. Jeżeli natomiast będzie to szafa na wymiar do sypialni, w której będziesz chować ubrania – pomyśl o drążku na wieszaki i większej ilości niedużych półek. Pamiętaj, że w takiej szafie każdy element może być po Twojemu i nie musisz się ograniczać. Możesz zaplanować tylko półki, albo dodać do nich szuflady, na rynku znajdziesz też wiele organizerów, które pozwolą Ci utrzymać porządek.

Drzwi szafy na wymiar – jakie wybrać?

Na rynku mamy możliwość kupna drzwi przesuwnych, otwieranych, albo składanych. Najczęściej spotykamy te przesuwne. Ich dużym plusem jest to, że nie zajmują przestrzeni po otwarciu. Mogą jednak utrudniać widok na wnętrze szafy, gdyż nie jesteśmy w stanie obejrzeć całego środka. Drzwi otwierane nie posiadają tego minusa, ale nie będą nadawały się do małych pokoi. Alternatywą są drzwi rozkładane, które potrafią zająć niewiele miejsca, a dają możliwość zajrzenia do całego wnętrza szafy na raz. Te drzwi jednak mogą się w krótkim czasie uszkodzić.

Jak widzisz zaprojektowanie szafy na wymiar może zająć sporo czasu ponieważ istnieje dużo elementów, o których trzeba pomyśleć. Mimo wszystko jest to super opcja zarówno dla niewielkich mieszkań, jak i dosyć dużych domów.

Related Posts