Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Szklane balustrady – poznaj ich zalety i wady

Balustrada to istotny komponent stosowany w celu zabezpieczenia schodów, tarasu, balkonu. Te zrobione ze szkła jeszcze do niedawna były używane przede wszystkim w biurowcach, urzędach czy centrach handlowych. Obecnie balustrady szklane bardzo często pojawiają się zarówno w prywatnych domkach, gdzie umożliwiają uzyskanie interesującego rezultatu. Balustrady szklane genialnie korespondują z wielorakimi trendami architektonicznymi czy też aranżacjami wnętrz. Nie zasłaniają pięknych wyjść stylizacyjnych, powiększają optycznie przestrzeń, a ponadto są niezwykle odporne i bezpieczne. Mogą zostać stworzone z pochwytem drewnianym ewentualnie z aluminium. Uzupełniające obramowanie upiększy surowe i zimne płyty oraz podkreśli elementy takie jak elewacja, schody czy posadzka.

Co to takiego szklana balustrada?

Balustrada szklana to dzisiejszy element wykończenia wnętrz, stworzony ze szkła hartowanego. Możemy wybierać spośród balustrad samonośnych, balustrad na szynie a także stworzonych w stalowej ramie.

Balustrady samonośne będą stworzone od początku do końca z pasów szkła. Tego rodzaju rozwiązanie będzie jednak kosztowne i wymaga zrealizowania kompleksowych prac budowlanych: balustradę instaluje się najczęściej bezpośrednio do stropu za pomocą specjalnie dobranych łączników.

Balustrada na szynie to nieraz preferowana możliwość biorąc pod uwagę prosty sposób montażu oraz możliwość wykończenia przy wykorzystaniu użyciu różnorodnych materiałów. Pośród elementów wykończeniowych tego typu balustrad spotkamy poręcze wykonane z drewna albo stali, co pozwala dopasować ich wygląd do aranżacji wnętrza.

Innym, chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem stało się wykorzystanie balustrad w stalowej ramie. Istnieje dużo wzorów, dzięki czemu możemy dopasować je do designu pomieszczenia, tarasu oraz balkonu. Stalowa rama wzmaga odporność balustrady na szkodliwe czynniki zewnętrzne. 

Balustrady szklane – z jakiego powodu warto używać?

Balustrady szklane mają sporo pozytywnych stron równocześnie w kwestii stylistyki, bezpieczeństwa, jak i ergonomii. Za sprawą takich szklanych balustrad każde pomieszczenie będzie prezentowało się na bardziej przestrzenne. Przezroczystość barierek daje możliwość również na lepsze oświetlenie wnętrz, nie utrudniając promieni słońca i światła nienaturalnego z lamp oraz kinkietów. Odpowiednio dopasowane szklane poręcze nadają aranżacjom nowoczesny design, a szkło wpisuje się w praktycznie każdą estetykę. Takie rozwiązanie będzie pasowało do pomieszczeń wykończonych betonem, cegłą, kamieniem, kaflami, czy nowoczesną tapetą lub ścianą pomalowaną na każdy odcień.

Balustrady szklane  w Warszawie to rewelacyjne rozwiązanie do domu, biura oraz sklepu. Szkło jako produkt w architekturze, jest niezwykle szlachetne. Przynosi na myśl surowość i komfort jednocześnie.

Balustrady szklane charakteryzuje prostota i transparentność powierzchni, {dzięki temu dostajemy gwarancję, iż taka barierka nie blokuje padającego przez nią światła. Każde wnętrze natychmiast staje się jaśniejsze. Prowadzi to również do optycznego powiększenia przestrzeni oraz zmiany perspektywy planu widokowego. Dzięki temu poręcze szklane rewelacyjnie sprawdzają się w domach z krajobrazem na góry albo mieszkaniach z balkonami na wysokich piętrach budynku. Za pomocą takiego rozwiązania na balkonie domu czy restauracji lub biura, otrzymujemy dużo więcej widoku na las, miasto, ulicę czy ogród, niż przy wykorzystaniu standardowych barierek.

Szklana poręcz jest delikatnym połączeniem funkcjonalności i delikatności. Kolejną zaletą szklanych balustrad jest prostota w utrzymaniu. Wystarczy mieć na wyposażeniu płyn do szkła oraz szmatkę bądź ręcznik papierowy. Jedno przetarcie barierek powoduje umycie ich do czysta i odzyskanie połysku nowości.

Balustrady szklane nie są jednakże bez wad. Na początek, zniechęcać może ich cena, która jest nieco wyższa niż w wypadku zwyczajnych balustrad szklanych. Bierze się ona z dobrej jakości materiału, bowiem hartowanie szkła wymaga dużych nakładów czasu i pracy. Drugą wadą stał się fakt, iż nietrudno na nich dostrzec różnego typu zanieczyszczenia. Wprawdzie, ich wyczyszczenie jest bezproblemowe, aczkolwiek może to nie odpowiadać osobom uczulonym na tym punkcie. Ostatnią kwestią jest przejrzystość typowych paneli szklanych, a to może ograniczać intymność na balkonie lub patio. 

Balustrady szklane Warszawa – jak wybrać wykonawcę? 

Zanim postawimy na szklaną balustradę należałoby przyjrzeć się wytwórcom, aby wybrać takiego, który zrealizuje wszelkie nasze oczekiwania. W Warszawie znajdziemy wielu wykonawców. Szukając wykonawcy należy zwrócić uwagę na jakość proponowanych produktów, dbałość o szczegóły oraz dostępne wzornictwo.

Related Posts