Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

W jaki sposób się stawia hale przemysłowe?

Czy zdajesz sobie sprawę, że hale przemysłowe które są stawiane w dzisiejszych czasach stały się trzykrotnie większe w ciągu dwóch ostatnich dekad?
Z pewnością to właśnie zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce napędzają tę zmianę. Oczywiście również projektowanie, układ czy wybór lokalizacji dla hal zmieniały się z biegiem czasu. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inny natomiast na konstrukcje żelbetowe.

Jak stawia się hale przemysłowe?

Z pewnością budowa i montaż konstrukcji stalowych jest długim procesem. Zanim rozpoczniemy montaż konstrukcje stalowe wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Proces stawianie takich konstrukcji jest określony w precyzyjny sposób. Do uzyskania zezwolenia trzeba również sporządzić projekt budowlany. Musi on w dokładny sposób odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora oraz przeznaczenie obiektu. Nie zapominaj, że projekt budowlany musi wykonać architekt, który jest w posiadaniu uprawnień.

Hale przemysłowe – jak są tworzone?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. Składem każdego z nich wchodzi parę mniejszych czynności. Pierwszym etapem, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie całej wymaganej dokumentacji oraz wykonanie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montaż hali,

– prace wykończeniowe i instalacyjne.

Related Posts