Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

W jaki sposób urządzić mały pokój?

Wiele osób posiadających wielki pokój zastanawia się nad tym jak go zaaranżować. Pamiętaj, że niedużą przestrzeń także możemy perfekcyjnie zagospodarować. Jeśli nie masz pomysłu to przeczytaj nasz tekst lub wynajmij specjalistę – architekt wnętrz w Warszawie na pewno urządzi niewielki pokój po mistrzowsku.

Kolorystyka pokoju – na to zwróć uwagę

Czy wiesz, że dobrze dobrany kolor potrafi czynić cuda? Kolor może optycznie powiększyć Twój pokój. Do małego pomieszczenia zaleca się wybierać niezbyt ciemne odcienie. Kolor biały zdecydowanie jest najlepszym wyborem, ze względu na to, że rozjaśni i rozświetli mały pokój, czy też stworzy w nim optyczne wrażenie porządku, spokoju oraz eleganckiej równowagi. Oprócz koloru białego na ścianach możesz go także zastosować na meblach. Wprowadź również białe zasłony i firanki bądź białe dodatki, takie jak ramki na zdjęcia czy świeczniki. Pamiętajcie aby również podłogę zachować w jasnych kolorach. Jeśli jest ona już w ciemnej barwie to fajnym pomysłem jest położenie na niej jasnego dywanu. Oprócz bieli warto wybierać écru, beże, delikatne odcienie różu, brzoskwini i błękitu czy delikatne szarości.

Mix faktur w małym pokoju – to świetne rozwiązanie

Niestety ale białe barwy mogą sprawić, że pomieszczenie będzie prezentowało się zbyt sterylne. W tym przypadku trzeba zacząć zabawę z fakturami. Różne materiały i wzory staną się subtelnym i jednocześnie ciekawym sposobem na wzbogacenie aranżacji małego pokoju. Przykładowo możesz odsłonięte cegły pomalować na biały kolor, zmiksować elementy matowe i połyskujące.

Centralny punkt niewielkiego pokoju jest bardzo ważny

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, spróbuj określić centrum pomieszczenia.
Zadaniem tego punktu jest organizowanie wystroju i przykuwanie uwagi osób, które wchodzą do wnętrza. Tym punktem może być w zasadzie dowolny element, czyli obraz, kominek, wzorzysty dywan, stolik kawowy, czy też krzesło.

Related Posts