Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Zasady nawadniania ogrodów – poradnik

Nawadnianie ogrodów to czynność, dzięki której nasza zielona przestrzeń może cieszyć się doskonałym wyglądem w każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu należy znać kilka porad, które spowodują, że nawadnianie będzie efektywne. Żaden ogrodnik nie chciałby stracić swoich zbiorów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten poradnik, aby pomóc Ci pojąć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na podlewanie roślin. Poruszymy także sprawę znanych mitów na temat nawadniania.

Artykuł został napisany na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony internetowej firmy Watermil – nawodnienia
[HREF
.

Jak uniknąć komplikacji – spraw, by liście były suche

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest wilgotna. Nic bardziej mylnego. Należy uczulić się na fakt, że mokre liście rośliny, zwłaszcza w lecie, mogą powodować różne problemy w przyszłości. Mokre liście bardzo szybko przeobrażą się w zniszczone liście. Ze względu na długi kontakt z wodą możemy być pewni, że dopadnie je choroba grzybicza. Mokrym liściom wystawionym na pomieniowane słoneczne grożą poparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy przekonać się, czy system nawadniania, który położyłeś nie spowoduje, że liście będą mokre. To właśnie dlatego w wielu wypadkach warto zastosować nawadnianie kropelkowe.

W jakich godzinach nawadniać ogród?

Problemy związane z cyklicznością nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które nurtują ogrodników. Jak zaprojektować nawadnianie, by nie martwić się o plony? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, gdy ziemia jest stosunkowo chłodna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Podlewanie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety skutkować zmarnowaniem około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Zatem, by mieć pewność, że woda się nie zmarnuje – nawadniajmy swoje plony wcześnie rano lub późnym wieczorem. Nawadnianie rankiem ma dodatkową, ważną dodatnią cechę. Przygotowujemy wtedy rośliny do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie warto rozważyć systemy nawadniania ogrodów – umożliwią one nam nie niepokoić się, że zapomnimy nawodnić nasze zbiory.

Nie wierz w te mity, które mogą zabić twoje rośliny!

Dzień wcześniej padał deszcz, więc dziś nie podlewasz swoich plonów? To błąd!. Zastanów się, czy deszcz utrzymywał się przez cały dzień, czy padało jedynie parę godzin. Lekki deszcz nie nawodni twoich roślin. Wiara, że lekki deszcz właściwie nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich obumarcia.

Related Posts