Wielofunkcyjne

funkcjonalne i przytulne domy

Zastosowania siatek zgrzewanych – co powinieneś wiedzieć?

Siatki zgrzewane to wyrób, jaki często możemy spotkać, jednak zazwyczaj nie zwracamy na niego uwagi. Siatki mają tak rozległe zastosowanie, że prędzej czy później spotkamy się z potrzebą jej zakupu. Ten rodzaj siatki jest znacząco mniej popularny, niż uniwersalna siatka pleciona, jednakże coraz częściej konsumenci decydują się na jej kupno.

Siatka zgrzewana czy pleciona – co będzie lepsze?

Aby odpowiedzieć sobie na rozterkę jeżeli chodzi o decyzję wyboru siatki, powinno się w pierwszej kolejności zastanowić się, jakie są pomiędzy nimi różnice. Klasyczna siatka pleciona to zwykle pokryta cynkiem stal z ochroną PCV. Powstaje ona w procesie splatania ze sobą drutów i kompilacji powtarzalnych otworów. Typ, który widzi się głównie, to romby.

W przypadku siatki zgrzewanej również dostajemy stal w formie pokrytej cynkiem, uzupełniająco okrytą warstwą PVC. Siatki zgrzewane zwykle wykorzystuje się przy grodzeniu posesji. To rozwiązanie jest nadwyraz eleganckie i mocne. Siatki zgrzewane możemy kupić we wszelkich dostępnych opcjach kolorystycznych, personalizowana jest również wielkość otworów, wysokość, albo długość rolki. 

Jakie są zalety siatki zgrzewanej?

Jedną z podstawowych i najważniejszych zalet siatek zgrzewanych jest przystępność montażu. Po kupnie siatki dostajemy sztywny materiał, którego nie ma potrzeby odkształcać i naciągać, jak w przypadku siatek plecionych. Najlepszej jakości sztywny pręt na pewno nie ulegnie zniszczeniu w trakcie instalacji. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na zaletę, że siatka zgrzewana pozwala na przepływ powietrza oraz promieni słonecznych.

Related Posts